Proiect interscolar "Mesajul tau contra violentei"

Prin acest concurs, organizatorul doreşte să pună în valoare, afirmarea şi stimularea potenţialului artistic şi creativ al  elevilor din învăţământul primar, gimnazial,  în lucrări ce reflectă activitatea de prevenire şi combatere a violenţei. Mesajul tau contra violentei.docx (47885)
Citeşte mai mult

,,Hai sa dam mana cu mana''

In cadrul proiectului ,,Hai sa dam mana cu mana'' elevii au constientizat importanta evenimentului istoric de la 24 ianuarie 1859, au facut cunostinta cu personalitatea domnitorului Alexandru Ioan Cuza, au prezentat poezii, scenete, au realizat expozitii.

”PASAPORT PENTRU CULTURA”

Proiect ”PASAPORT PENTRU CULTURA”-realizat de CORINT EDUCATIONAL in parteneriat cu MINISTERUL EDUCATIEI NATIONALE 5 aprilie 2014- Eveniment cultural-educational creat in Galeria CORA-BRATIANU. Au participat elevi ai Cercului de dansuri, din cadrul scolii noastre coordonati...